Гідрологічне штормове попередження

Дата: 26.10.2023 14:07

Відповідно до інформації обласного центру з гідрометеорології вранці та вдень 27 жовтня по території Закарпатської області очікуються сильні дощі, місцями надзвичайні. 27-28 жовтня на річках області, на фоні підвищеної водності, очікується формування високого дощового паводку  з підвищеннями рівнів води (над рівнями на 8 год 26.10):

- на переважній більшості річок на  1.5-2.0 м. з виходом води на заплаву: р.Тиса, ділянці м.Тячів-м.Хуст; р.Латориця-м.Мукачево; р.Уж-м.Ужгород  (рівень небезпеки жовтий);

- в нижній течії р.Боржава на 2.0-2.5 м, вихід води на заплаву з підтопленням сільгоспугідь сіл. Заріччя, Сільце,  Камянське, В.Ком'яти, Боржавське, автодороги Шаланки - В.Комяти (рівень небезпеки помаранчевий).

У місцях проходження інтенсивних дощів, очікується формування значного місцевого та схилового стоку, стрімке підвищення рівнів води на малих водотоках з підтопленням понижених місць, особливо в населених пунктах, внаслідок захаращення русел потічків та водовідвідних канав. В гірських районах існує загроза сходу  невеликих селів  (рівень небезпеки помаранчевий).

По мірі розвитку синоптичної ситуації будуть уточнюватись гідрологічні прогнози.