Що не потрібно робити перед щепленням?

Дата: 21.12.2023 11:12

Нерідко батьки перед вакцинацією дітей роблять багато непотрібних речей. Разом із Міністерством охорони здоров’я нагадуємо, що НЕ потрібно робити перед щепленням.

НЕ потрібно робити якісь аналізи дитині. Аналізи необхідні лише, якщо дитина має хвороби чи стани, що потребують додаткових обстежень перед вакцинацією, як-от відновлення після лікування онкології.

НЕ потрібно давати дитині наперед протизапальні чи протиалергічні засоби. Це не лише зайве, але й може нашкодити, адже на препарати можуть розвинутися побічні ефекти, що можуть завадити лікареві розтлумачити симптоми в період після вакцинації.

НЕ слід скасовувати щеплення через незначне нездужання. Нежить – НЕ привід для перенесення вакцинації.

НЕМАЄ потреби та сенсу в тому, щоб ізолювати дитину без серйозних порушень імунітету від інших перед щепленням.

Тож не відкладайте щеплення дитини через перестороги. А якщо маєте питання – проконсультуйтесь з педіатром чи сімейним лікарем!