Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції

Дата: 10.01.2024 16:00

Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) розпочато другий цикл грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). Ця стратегічна ініціатива спрямована на підтримку відновлення українських фермерів, які стикаються з проблемами, ускладненими впливом війни на агробізнес. Мета полягає в тому, щоб підтримувати виробництво, підвищити ефективність і прибутковість, а в довгостроковій перспективі – зміцнити національні ланцюги створення вартості та постачання.

ФАО та ЄС заохочують фермерів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у другому грантовому циклі. Прийом заявок відкритий через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.

Грантоотримувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат, і сума, що має бути покритою грантоотримувачем, відрізнятиметься залежно від вибраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у сумах:

• до 370 000 грн (10 000 дол. США) для малих сільгоспвиробників;
  • до 925 000 грн (25 000 дол. США) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).

Другий цикл грантової підтримки охоплює такі ланцюжки створення вартості, включаючи найменування місця походження (НМП) і захищене географічне зазначення (ГЗ) для Закарпатської області:

- Гуцульська овеча бриндзя, НМП;

- Гуцульська коров’яча бриндза, НМП;

- Закарпатський мед, ГЗ;

- Закарпатське вино;

- Аквакультура.

Посилання на посібник щодо критеріїв участі у другому циклі.

Посилання на довідкові матеріали, які містять інструкції, щодо заповнення заявки

Посилання на ДАР.

Інструкція реєстрації у ДАР.

Інструкція щодо входу в кабінет та редагування інформації у ДАР.

Презентація „Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції”.