Регіональна програма соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей

Дата: 15.01.2024 14:39

Управління праці та соціального захисту населення нагадує, що відповідно до Регіональної програми соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2023 – 2024 роки передбачена ряд допомог.

Сім’ям (у тому числі опікунам) загиблих (померлих – у разі встановлення причинного зв’язку смерті з пораненням, контузією чи каліцтвом, одержаним під час захисту Батьківщину або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків) Захисників і Захисниць України, військовослужбовців, що проходили військову службу у період запровадження воєнного стану в Україні, передбачено надання матеріальної допомоги за рахунок обласного бюджету у розмірі 100 тисяч гривень.

Для отримання матеріальної допомоги звернення та відповідний пакет документів подається через місцеві центри комплектування та соціальної підтримки до Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який, після їх перевірки, подає клопотання про виплату допомоги на розгляд постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС для прийняття відповідного рішення.

Сім’ї (опікуни) загиблих військовослужбовців інших військових формувань (крім ЗСУ), волонтерів подають особисто звернення та відповідний пакет документів постійній комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС для прийняття відповідного рішення.

Після встановлення статусу «член сім’ї загиблого» матерям (батькам, законним представникам) на дітей до 18 років, дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, а також батькам (опікунам) загиблих Захисників і Захисниць передбачена щомісячна матеріальна допомога за рахунок обласного бюджету у розмірі 1 тисяча гривень (з місяця звернення).

Крім того, матеріальна допомога у розмірі 5 тисяч гривень передбачена також одному із членів сім’ї (опікуну) осіб, які під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) зникли безвісти або були захоплені й утримуються незаконними збройними формуваннями на непідконтрольній Україні території.

Також відзначаємо, що матеріальна допомога у розмірі 5 тисяч гривень учасникам бойових дій і військовослужбовцям у період запровадження воєнного стану у період запровадження воєнного стану в Україні (або одному з членів їх сімей), надавалась одноразово за зверненням з грудня 2022 року по грудень 2023 року включно.