Новий закон про мобілізацію: головні зміни від 18 травня

Дата: 17.05.2024 09:05

Завтра, 18 травня, в Україні набуває чинності новий закон про мобілізацію.

З 18 травня 2024 року протягом 60 діб усі військовозобов'язані громадяни мають уточнити:

• адресу проживання;
  • номери засобів зв’язку;
  • адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти);
  • інші персональні дані.

Ця норма стосується також заброньованих осіб, осіб з відстрочкою і жінок-військовозобов’язаних.

Чоловіки, у яких у військовому білеті було написано – обмежено придатний, обов’язково мають з’явитися до ТЦК і повторно пройти ВЛК. Адже такого статусу більше не буде.

Крім того, висновок ВЛК буде діяти лише 1 рік. Адже за цей час можуть відбутися зміни у стані здоров’я чи сімейному положенні, тому необхідно або підтвердити наявний статус, або отримати новий.

Усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ. Навіть  виключені з військового обліку, або ті, що мають бронь чи відстрочку. Йдеться про приписне посвідчення,  військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Право перевіряти такі документи надано працівникам ТЦК та СП, поліцейським, прикордонникам (у прикордонній смузі або на пунктах пропуску).