Чопська міська рада
Закарпатська область, Ужгородський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Відбулося засідання комісії з питань ТЕБ та НС (ФОТО)

Дата: 09.07.2024 15:15
Кількість переглядів: 231

Фото без опису

Сьогодні, 9 липня, відбулося планове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Окрім членів комісії ТЕБ і НС, на засіданні були  присутні Єва Сюч – в.о. начальник управління освіти, культури, молоді і спорту,  Юрій  Гондорчин - начальник відділу цивільного захисту Ужгородського районного управління ГУ ДСНС у Закарпатській області

Комісія розглянула чотири питання порядку денного:

І. Про стан зовнішнього протипожежного водопостачання на території  Чопської міської територіальної громади

ІI. Про стан пожежної та техногенної безпеки на об’єктах закладів освіти, які розташовані на території  Чопської міської територіальної громади

ІII. Про заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій  на території Чопської міської територіальної громади.

ІV. Покращення стану готовності захисних споруд цивільного захисту.

По першому питанню виступив начальник 6 ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ   ДСНС України   у Закарпатській області Лайош Крашай, який повідомив,  що протягом квітня-травня 2024 року проведено весняну перевірку вуличних пожежних гідрантів встановлених на водомережі м.Чоп.

Протягом квітня – травня поточного року 6 ДРПЧ спільно з працівниками водопровідно-каналізаційних підприємств  громади проводилися перевірки технічного стану зовнішнього протипожежного водопостачання в населених пунктах та на території об’єктів різної форми власності. Загалом перевірено 50 гідрантів.

 На території міста Чоп працює дві водопровідні мережі, на яких встановлено:

- ВП «Львівська дирекція управління» філії «Центр будівельно- монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» - 38 гідрантів;

 КП ЧМР «Водоканал Чоп» - 12 пожежних гідрантів, із яких всі працюючі.  

Занепокоєння викликають пожежні гідранти, які встановлені на водопровідній мережі м.Чоп ВП «Львівська дирекція управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» і які роками не ремонтувалися, система водопостачання знаходиться в аварійному стані, тому тиск води знижений до мінімуму, що унеможливлює використання пожежних гідрантів. Неодноразові рішення Чопської міської територіальної комісії з питань ТЕБ та НС щодо ремонту,  обслуговування пожежних гідрантів не виконувались. Інформація про несправні гідранти систематично  надавалась балансоутримувачу, але під час повторних перевірок відповідних пожежних гідрантів виявляється, що заходи по покращенню стану зовнішнього протипожежного водопостачання вживаються не в повному обсязі.

На жаль, жоден із пожежних гідрантів (38 шт.), які встановлені на водопровідній мережі м.Чоп ВП «Львівська дирекція управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця», не має необхідного тиску, який би дозволив наповнити пожежну машину чи забезпечити гасіння пожежі.

Наявна кількість пожежних гідрантів є недостатньою для міста. Такі вулиці, як Заводська, Шкільна, Нова, Нефелейч, Фізкультурна, Берегівська, Перемоги, Спортивна, Лесі Українки, Героїв України, проїзд Миру взагалі без жодного пожежного гідранту, що ускладнює гасіння пожеж, адже пожежна техніка для заправки водою повинна їздити до віддалених місць розташування вододжерел. Отже, виникає необхідність встановлення пожежних гідрантів на водопроводі. Крім того, біля 14-ти вуличних пожежних гідрантах відсутні покажчики їх місця розташування згідно норм, що ускладнює їх пошук, особливо в нічний час.  

Несправність пожежних гідрантів ВП «Львівська дирекція управління» філії «Центр будівельно- монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» та недоліки виявлені під час перевірки протипожежного водопостачання ускладнюють роботу пожежно-рятувальних підрозділів при ліквідації пожеж, наслідків аварій та стихійних лих, призводять до збільшення часу ліквідації пожеж, збільшення матеріальних збитків, загибелі та травмування людей.

Враховуючи незадовільний стан протипожежного водопостачання на водомережі м. Чоп ВП «Львівська дирекція управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця», керівництву дільниці водопостачання  рекомендовано вжити негайні заходи щодо покращення стану зовнішнього протипожежного водопостачання шляхом проведення наступних ремонтних робіт:

- провести ремонт на пожежних гідрантах по вулицях: Берег 144, Млинна (біля залізничного переїзду), Млинна 6, Квіткова 60, Приозерна  48,7,  Миру 13, Петефі 1, Головна 43, Тиха-Чендеш 1, Ново-Загородня 21.

Про стан пожежної та техногенної безпеки на об’єктах закладів освіти, які розташовані на території  Чопської міської територіальної громади доповідала Єва Сюч, яка зазначила, що усі заклади та установи освіти перед початком навчального 2023-2024 року бути прийняті відповідними комісіями, до складу яких входять представники органів державного нагляду у сфері пожежної безпеки.

В освітніх закладах громади встановлені протипожежні системи оповіщення. Планово проведені обробки дерев’яних конструкцій у Чопському ліцеї імені Іштвана Сечені та Червонівській гімназії. У закладах дошкільної освіти проводилося технічне обслуговування вогнегасників. На ІІ квартал 2024 року заплановано провести обслуговування вогнегасників  у ліцеях і гімназіях громади. Відповідальні особи з пожежної та техногенної безпеки відповідно навчальним планам проходять навчання у навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області.

Директор Чопського відділення лабораторних досліджень Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України» Галина Байда повідомила, що епідемічна ситуація з вакцинокерованих інфекцій у Закарпатській області  напружена, проте контрольована. У 2024 році (5 місяців) зареєстровано 1 363 випадків інфекційних хвороб, не враховуючи грип, гострі респіраторні інфекції та носіїв інфекційних хвороб. Інтенсивний̆ показник захворюваності складає 111,06 на 100 тисяч населення. Частка вакцинокерованих інфекцій складає 7% (кашлюк - 51 випадок, кір - 22 випадки, краснуха - 1 випадок, епідемічний паротит - 28 випадків).

Показник інфекційної захворюваності по Чопській МТГ за 6 міс п.р. становить 20 випадків, 127,8 на 100 тис.нас., що на 13% вище середнього показника по області (за 5 міс).

Із початку 2024 року (5 місяців) у регіоні зареєстровано 51 випадок кашлюку, показник захворюваності 4,16 на 100 тисяч населення у 7 разів  більше аналогічного періоду 2023 року, коли було зареєстровано лише 7 випадків кашлюка  із показником  0,55 на 100 тисяч населення. Усі випадки кашлюку у 2024 році зареєстровані серед дітей. Віковою групою ризику є діти від 1 до 4 років, серед яких виявлено 36%  усіх випадків захворювання. Серед захворілих дітей  50% не вакциновані проти кашлюка.

По МТГ у поточному році зареєстровано 1 випадок захворювання на кашлюк, дитина 1-4 роки, не щеплена через відмову батьків, м.Чоп.

Із початку 2024 року (5 місяці) у регіоні зареєстровано 28 випадків епідемічного паротиту, показник захворюваності 2,28 на 100 тисяч населення  на 77% менше аналогічного періоду 2023 року, коли було зареєстровано 123 випадки із показником 9,72 на 100 тисяч населення. Усі випадки епідемічного паротиту у 2024 році зареєстровані серед дітей̆. Віковою групою ризику є діти від 10 до 14 років, серед яких виявлено 46%  усіх випадків захворювання. Серед захворілих 71% невакцинованих проти епідемічного паротиту.

По МТГ у поточному році випадки захворювання не реєструвались, у 2023 році 2 випадки захворювання в м.Чоп, сімейне вогнище. Захворілий щеплений в дитинстві батько заразив не щеплену дитину.

Із початку травня 2024 року у Закарпатській області зареєстровано 22 випадки захворювання на кір, показник захворюваності 1,79 на 100 тисяч населення. Випадків кору за аналогічний період минулого року не зареєстровано. Серед захворілих 91% (20 випадків) становлять діти до 17 років. Віковою групою ризику є діти від 5 до 9 років, серед яких виявлено 69%  усіх випадків захворювання. Серед захворілих 8% не мали вакцинації проти кору,  у 21% невідома кількість доз.

У поточному році випадки захворювання на кір у МТГ не зареєстровані, востаннє захворювання реєструвалося в громаді в 2019 році - 16 випадків (м.Чоп, с.Соловка, Есень, Петрівка, Червоне).

Випадків правцю, дифтерії̈ та поліомієліту у Закарпатській області не виявлено.

Безумовно рівні охоплення імунізацією населення впливають на епідемічну ситуацію та ризик виникнення спалахів вацинокерованих інфекційних хвороб.

У регіоні збережена та у повному обсязі функціонує інфраструктура імунізації. Для виконання програми рутинної імунізації регіон централізовано отримує вакцини, які розподіляються серед надавачів послуг з вакцинації відповідно до їх заявлених потреб та обсягу поставок. Середня забезпеченість регіону вакцинами  для виконання імунізації станом на 01.05.2024 становить 61,6% від річної потреби. Слід зазначити, що забезпеченість певними видами вакцин різнилася та перебувала у межах від 28,5% для вакцини проти поліомієліту (ОПВ) та 31,1% для вакцини для профілактики дифтерії та правцю (АДП-м) до 179% для вакцини проти дифтерії, правця та кашлюка (АКДП).

Аналіз охоплення профілактичними щепленнями у Закарпатській області, які виконані з початку 2024 року, свідчить про певне покращення у порівнянні з попередніми роками, проте є недостатнім. Загальне виконання плану (за віком та із порушеним графіком) становить 22%, зокрема вакцинацію отримали 25%, ревакцинацію - лише 18% від запланованих людей.

Показники охоплення імунізацією цільових вікових груп по Чопській територіальній громаді за І півріччя п.р. становить:

  • Вакцинація АКДП дітям до року – 76% (50-38), в 1 рік і старше -52,6% (38-20)
  • Первинна ревакцинація дітям  у 18 міс. 58,8% (119-70).
  • Діти в 6 років ревакциновані на 60% (155-93)
  • Діти в 16 років ревакциновані АДП-М на 36,7% (185-68)
  • Ревакцинація дорослих проведена на 22,3% ( 690-154).

Низькі рівні охоплення щепленнями можуть призвести до спалахів вакцинокерованих інфекцій, що створить додаткове навантаження на систему охорони здоров'я та громадського здоров'я, оскільки потребуватиме  додаткових ресурсів (кадрових, матеріальних, тощо) для ліквідації наслідків.

На останок разом із Юрієм Гондорчином було обговорено питання покращення стану готовності захисних споруд цивільного захисту.

На території громади розміщено:

10  сховищ ( 1 «не готове» для використання за призначенням);

2   протирадіаційні укриття;

31 найпростіше укриття.

Сховища належать АТ «Укрзалізниця», ПРУ одне знаходиться на балансі  6 ДПРЧ 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Закарпатській області  та 1 с. Соломоново на балансі Чопської міської ради. Найпростіші укриття мають всі заклади освіти - 11, 17- багатоквартирні будинки, адміністративна будівля Чопської міської ради. КНП ЧМР «Чопська міська лікарня» та залізничний вокзал станції Чоп.

Найбільше занепокоєння викликають найпростіші укриття розміщені у багатоквартирних будинках. З’явилися підтоплення підвалів, закриті на замок вхідні двері, без інформації, де знаходяться ключі, тому у червні особливу увагу буде приділено укриттям в цих будинках.

Із метою забезпечення потреб людей із особливими потребами укриття необхідно облаштувати засобами доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. 

Чопською міською радою направлені листи до балансоутримувачів захисних споруд  щодо облаштування  укриттів засобами доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь