Невиробничий травматизм на залізничному транспорті
З метою проведення профілактичної роботи щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті, виробничий підрозділ вокзал станції Ужгород філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» інформує, що станом на 27.03.2025 на станціях, перегонах, територіях підрозділів АТ «Укрзалізниця» внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеня важкості 70 сторонніх осіб, у тому числі 46 зі смертельним наслідком, з них 9 осіб уражено електрострумом, у тому числі 5 смертельно.
За аналогічний період 2024 року було травмовано 57 осіб, у тому числі 38 отримали смертельні травми, з них 2 особи загинули при ураженні струмом.
З початку року травмовано 6 дітей віком до 16 років, з них 4 із смертельним наслідком, у тому числі внаслідок ураження електричним струмом травмовано 4 дитини, з них 2 – смертельно. За аналогічний період 2024 року було травмовано 1 дитину віком до 16 років.
Залізниця – це зручний і затребуваний вид транспорту, яким користуються сотні тисяч людей щодня. Разом з тим, вона несе масу небезпек для людини.
Аналіз випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті свідчить про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом Міністерства транспорту від 19.02.1998 № 54, зареєстрованих у Мін’юсті 22.07.1998 за № 473/2913, а саме:
- перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
- ходіння по залізничних коліях;
- ураження електричним струмом;
- посадка/висадка на ходу поїзда.
Задля попередження та недопущення травматизму на об’єктах залізничного транспорту вкотре звертаємося до громадян, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки, тому під час користування залізничним транспортом будьте уважні та обережні.
Переходьте через залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.
Забороняється :
Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом.
Пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
Підходити ближче ніж на
Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння.
Ставити особисті речі на краю платформи, перону.
Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
Залишати дітей без нагляду дорослих на вокзалах, пасажирських платформах та в поїздах.
Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху поїзда.
Стрибати з платформи на залізничні колії.
Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.
Бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки.
Підходити до вагона до повної зупинки поїзда.
Пам’ятайте ! Збережете хвилину – загубите життя !