Суліма Володимир Васильович

Фото без описуСуліма Володимир Васильович

Удостоєний звання “Почесний громадянин міста Чоп” відповідно до рішення 14 сесії VII скликання від 14 вересня 2016 року № 7 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чоп» за значний внесок у розбудову Чопа.

Суліма Володимир Васильович – добре відома в місті, на  Закарпатті й загалом в Україні людина. Він є генеральним директор ПрАТ «Автопорт – Чоп», багато років працював генеральним директором українсько-німецько-швейцкарського спільного підприємства «Д’юті Фрі Трейдінг», на сьогодні займає посаду президента цієї компанії. Був депутатом Ужгородської районної ради п’яти скликань поспіль, депутатом Закарпатської обласної ради VI скликання.  На сьогодні є членом виконавчого комітету Чопської міської ради.

Суліма Володимир Васильович народився 09 лютого 1954 року на Кіровоградщині, однак рідним містом вважає наше місто Чоп, куди був направлений на роботу після закінчення  навчання в технікумі.

До 1985 року працював в механізованій дистанції вантажно-розвантажувальних робіт на посаді головного інженера. Вже працюючи, у 1981 році паралельно закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту.

З 1985 р. по 1994 р. – працював Чопським міським головою. Обіймаючи посаду голови Чопського міськвиконкому, запам’ятався мешканцям міста як досвідчений очільник, ініціативний та цілеспрямований керівник. Загалом за 9 років роботи міським головою в місті було побудовано 343 квартири, дитячий садок на 320 місць, адміністративний будинок, де зараз розташовується міська рада. Було просвердлено 3 свердловини та зведено 3 водонапірні башти, здійснено газифікацію 24 вулиць міста, водопроводи на кількох вулицях, облаштовано каналізаційний колектор.

У ці ж часи було створено низку підприємств, ліцензійних складів («Пакобо», «Чоп Транс», «Експорттрансбуд», «Ревайвел експрес» тощо), тож були створені нові робочі місця та, відповідно, збільшилися надходження до бюджету, тоді ще районного. Протягом 1992-1994 років вдалося заасфальтувати практично усі вулиці міста.

Важливий вклад в збереження здоров’я населення та екології міста був зроблений завдяки наполегливості Володимира Васильовича, саме він наполіг на  забороні здійснення промивки вагонів, якими транспортувалося до Угорщини міндобриво, на території міста Чоп, і промивання перенесли на станцію Батьово.

Володимир Васильович під час депутатства в Закарпатській обласній раді 6 скликання провів значну роботу на своєму виборчому окрузі: за власні кошти придбав, та під його керівництвом був проведений водогін довжиною 380 м від вул. Приозерної до вул. Західної, а також були проведені відповідні вводи до кожного будинку. 20 малозабезпечених сімей ромської національності отримали належне водопостачання до своїх помешкань. Також за ініціативи пана Суліми був облаштований колодязь (кран) питної води для загального користування мешканцями цього мікрорайону.

У 2013 році його було обрано головою Громадської ради при Міндоходів у Закарпатській області. На сьогодні займає посаду заступника голови цієї Громадської ради.

Володимир Васильович був нагороджений грамотою Верховної ради України «За заслуги перед українським народом» та у 2006 році нагороджений Почесною відзнакою Чопської міської ради.

Суліма В.В. завжди намагається допомогти у вирішенні нагальних проблем в місті, переймається розвитком міста в різних сферах життєдіяльності та покращенням добробуту мешканців міста Чоп. Систематично допомагає малозабезпеченим мешканцям міста, є постійним спонсором, меценатом і приймає активну участь у підготовці та проведенні загальноміських заходів.