Ващенко Володимир Володимирович (посмертно)

Фото без описуУдостоєний звання “Почесний громадянин міста Чоп” відповідно до рішення 42 сесії VIІI скликання від 13 грудня 2023 року № 1 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чоп» за сумлінне служіння Україні, за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Народився Ващенко Володимир Володимирович 16 травня 1969 в місті Конотоп Сумської області. Середню освіту здобув у Конотопській школі №7.

Із 1984 по 1989 роки навчався в Конотопському будівельному технікумі транспортного будівництва імені П.І. Новікова Мінтрансбуду.

Із 1989 по 1991 роки проходив строкову службу у прикордонних військах у Казахстані.

Після строкової служби у 1991 році приїхав у м. Чоп, де вирішив присвятити своє життя військовій службі. Із 1992 по 2003 роки — служба у прикордонних військах.

Із 2004 року проходив службу у державній пожежній частині Чопського міського відділу УМНС України в Закарпатській області. Звільнився у 2011 році у званні майора запасу Збройних Сил України.

У перші ж дні повномасштабного вторгнення пішов добровольцем захищати нашу країну. Був назначений начальником штабу 3 навчального батальйону військової частини ****.

Згодом був переведений заступником командира 1 механізованої роти  механізованого батальйону 17 окремої танкової бригади військової частини ****.

25 жовтня 2023 року, виконуючи бойове завдання поблизу населеного пункту Берхівка Донецької області, 54-річний майор Володимир Ващенко отримав поранення несумісні з життям, від яких загинув.