Актуальне

10 Червня, 2024 р., 11:00
Тютюнова або бавовняна білокрилка (лат. Bemisia tabaci) – вид дрібних рівнокрилих комах з родини білокрилок (Aleyrodidae)Батьківщина тютюнової білокрилки досі точно не відома. Вперше в Америку та Європу цей вид був завезений з Африки. В останні роки спостерігається стрімке поширення тютюнової білокрилки по багатьох країнах. Велика пластичність, багатоїдність, висока швидкість розмноження роблять її одним з найнебезпечниніших видів. Тютюнова білокрилка має космополітичний ареал. Трапляється в Європі: Угорщина, Германія, Греція, Грузія, Данія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Росія (Чорноморське узбережжя Краснодарського краю), Туреччина, Франція;  Азії: країни Близького Сходу, Південно-східної Азії, Далекого Сходу, Середньої Азії. Країни Африки, Північної Америки, Центральної Америки, Південної Америки, Австралія та Океанія.Зважаючи на кліматичні умови в Україні даний шкідник може завдати великої шкоди рослинам вирощуваним в умовах закритого ґрунту. У зв’язку з високим рівнем шкодочинності тютюнова білокрилка внесена до Переліку регульованих шкідливих організмів як карантинний організм, відсутній в Україні (список А-1).
23 Травня, 2024 р., 08:56
Капровий жук (Trogoderma granarium Everts.) – небезпечний шкідливий організм запасів зерна. Жук має особливість накопичуватися у щілинах стін. Це багатоїдний шкідник, який має високий ступінь пристосованості. Він пошкоджує понад 100 видів культур. Завдає шкоду зерну пшениці, ячменю, вівса, жита, рису, кукурудзи, зернопродуктам, арахісу, ячмінному солоду, бобовим та продуктам їх переробки, комбікормам тощо. Може пошкоджувати різноманітні пакувальні матеріали. Комаха невеликого розміру з роду зерноїдних шкіроїдов (Trogoderma). Покритий дрібними волосками, зовнішній вигляд сильно відрізняється. Перетворення повне, личинки здатні впадати в діапаузу.Його батьківщиною вважають Індію, де жука вперше зареєстрували 1894 року. Але з розвитком торговельних зв’язків капрового жука було завезено до Європи та Америки. Вогнища виявлено в Середній Азії (Узбекистан, Туркменистан, Таджикистан), у Росії (Краснодарський край).